کوچک نمایی
بزرگ نمایی
بستن
برگشت به عقب
پاسخگویی آنلاین

چرا در زیارت عاشورا این همه لعن وجود دارد

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم
پاسخ سوال اول:
به صورت خلاصه در پاسخ اين سوال مي توان بيان داشت که:
خداوند بزرگ در قرآن کريم بيش از 40 بار واژه لعن را به کار برده اند براي گروه هاي مختلف گناه کار، ستم کاران غير قابل بازگشت، کافران، بني اسراييل مسخ شده، کساني که عادت بر آزار پيامبر داشتند، يهوديان کتمان کننده حق و کساني که به زنان پاک نسبت ناروا مي زنند را مورد لعن خويش قرار داده اند.
بالاتر از همه اينکه در آيه 159سوره بقره خداوند بزرگ، تمامي مؤمنان را به لعنت کردن اين گروه امر مي نمايد و دستور مي دهد.(1)

انسان نئاندِرتال از دیدگاه قران

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم
براي درک بهتر اياتي که اشاره کرديد اگر به ايات قبل و بعد آيه 30 سوره بقره توجه دقيق‏تر داشته باشيد، پاسخ پرسش‏هاى خود را خواهيد يافت.
البته درباره آيه 30سوره بقره و اعتراض فرشتگان دو نظريه هست؛
نظريه اول: فرشتگان در پاسخ خداوند که فرمود:« مي خواهم در زمين خليفه اي قرار دهم.» به خاطر سابقه ذهني که از «موجودات زميني» پيشين داشتند مسئله خونريزي و فساد و نابودي را مطرح کردند.

دحو الارض چه روزی است؟

«دحو الارض» مطابق با بيست و پنجم ماه ذي‌القعده، روزي است که خداوند با نظر به کره زمين، به جهان خاکي حيات بخشيد، از اين روز، بخش‌هايي از کره زمين ـ که سراسر از آب بود ـ شروع به خشک شدن کرد تا کم کم به شکل يک چهارم خشکي‌هاي امروزي درآمد.

مطابق روايات، اولين نقطه اي که از زير آب سر برآورد، مکان کعبه شريف و بيت الله الحرام بود.

حدیث منزلت درباره ی چه موضوعی است؟

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم
حديث منزلت به خروج پيامبر جهت غزوه تبوک مي باشد که حضرت علي مامور شدند در مدينه بمانند. گروهي به حضرت علي طعنه ميزدند. که پيامبر آگاه شدند و فرمودند:
مسند احمد - الإمام احمد بن حنبل - ج 1 - ص 170
عبد الرحمن عن عائشة بنت سعد عن أبيها ان عليا رضي الله عنه خرج مع النبي صلى الله عليه وسلم حتى جاء ثنية الوداع وعلى رضي الله عنه يبکى يقول تخلفني مع الخوالف فقال أو ما ترضى أن تکون منى بمنزلة هارون من موسى الا النبوة
مسند احمد - الإمام احمد بن حنبل - ج 1 - ص 179
صحيح البخاري - البخاري - ج 4 - ص 208

آیا شفاعت ائمه(ع) شامل بخشودگی همه گناهان می شود؟

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم
با توجه به متون ديني در اصل شفاعت کسي نميتواندشک کند ولي شفاعت داراي شرايطي است که بعد از بيان مقدماتي به ان پرداخته ميشود کلمه شفاعت از ريشه شَفع به معني جفت بوده و برگرفته از ضَمّ الشَّي اِلي مِثلِهِ است و نقطه مقابل آن وَتر به معناي تک و تنها است سپس به ضميمه شدن فرد برتر و قويتري براي کمک به فرد ضعيف اطلاق گرديده استو به همين دليل که شفيع به هنگام درست کردن کار ديگري و شفاعت در مورد او در حقيقت خود را رفيق او قرار مي دهد به او شفيع و به کارش شفاعت گفته اند.همينطور کسي که ملک ديگري را جزو ملک خود سازد شفيع گفته مي شود.

جدول زمان بندی حضور کارشناسان

 

ارسال سوال

پربازدیدترین ها