جدول زمان بندی

ارسال سوال

ورود کاربر

مشاوره،خانواده،ازدواج،کودک و نوجوان

کوچک نمایی
بزرگ نمایی
بستن
برگشت به عقب
پاسخگویی آنلاین

سوالات مربوط به مشاوره،خانواده،ازدواج،کودک و نوجوان در این قسمت قرار میگیرد

خانواده خوشبخت چه ویژگی هایی دارند؟

سلام وقت شما بخير برخي از خانواده هاي خوشبخت و موفق اين شرايط را دارند. 1-تعهد: اعضاي خانواده نسبت به هم متعهد بوده و به نيازهاي خانواده بيش از نيازهاي خود اهميت مي دهند و با آنکه خود مشکلاتي در زندگي دارند ولي اين مشکلات به تعهد آنها نسبت به خانواده آسيبي نمي رساند. اعضاي خانواده هاي خوشبخت در پيگيري اهداف فردي مشوق هم بوده و از هر گونه فعاليتي که دوام و بقاي خانواده را مورد تهديد قرار دهد پرهيز مي کنند. 2-قدرداني: اعضاي اين خانواده ها براي يکديگر ارزش و احترام قائلند. آنها با هم دوستانه رفتار مي کنند و به جاي عيب جويي و انتقاد، هنرها و فضيلتها و کارهاي خوب يکديگر را به ياد مي آورند.

چرا با وجود رفاه،‌ امنیت و آرامش خاطر نداریم؟

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم تأمين زندگي مي تواند زمينه آرامش را فراهم کند، چنان که از رسول خدا (ص) نقل است: همانا نفس آدمي هنگامي که مايحتاج زندگي اش تأمين شد آرام مي گيرد .[1] ولي رفاه و تأمين زندگي علت تامه براي آرامش نيست، بلکه در مواردي اگر با علل ديگر مانند ياد خدا و دوري از حرص و دنيا طلبي نباشد،‌ منشأ اضطراب و نگراني خواهد شد. امام علي(ع) مي فرمايد: ‌ هر کس به آن چه به او رسيده اکتفا نمايد،‌ به آسودگي و شادکامي خود نظم بخشيده و در وسعت و آسايش فرود مي آيد.

راهکار نزدیکی به رحمت خداوند چیست؟

بسم الله الرّحمن الرّحيم سلام عليکم نا اميدي از رحمت خدا بزرگترين گناه خداوند ميفرمايد : من در نزديکي گمان بنده مومن خودم هستم . گمان نيک نيکي و گمان بد بدي براي او به همراه دارد . امام رضا عليه السلام الحجر : 56 قالَ وَ مَنْ يَقْنَطُ مِنْ رَحْمَةِ رَبِّهِ إِلاَّ الضَّالُّونَ حضرت ابراهيم عليه السلام گفت: «جز گمراهان، چه کسى از رحمت پروردگارش نا اميد مى ‏شود؟!» يوسف : 87 يا بَنِيَّ اذْهَبُوا فَتَحَسَّسُوا مِنْ يُوسُفَ وَ أَخيهِ وَ لا تَيْأَسُوا مِنْ رَوْحِ اللَّهِ إِنَّهُ لا يَيْأَسُ مِنْ رَوْحِ اللَّهِ إِلاَّ الْقَوْمُ الْکافِرُونَ حضرت يعقوب عليه السلام به فرزندانش فرمود: پسرانم!

با پسری دوست شدم به من پیشنهاد صیغه داده چه کنم؟

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم به اين سوال شما يک پاسخ مختصر وجود دارد و يک پاسخ مفصل: پاسخ مختصر در خود سوال شما وجود دارد اولا گفته ايد ارتباط و دوستي شما ديوانه وار است.رفتاري که از سر ديوانه واري باشد بسيار عاقبت بدي دارد. انسان عاقل براي آينده خود و يک عمر خود ديوانه وار تصميم نمي گيرد. دوم گفته ايد که اين پسر اخلاق خوبي ندارد.

برای بچه دار شدن مردد هستم چه کنم؟

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم بچه هم بخشي اززندگي محسوب شده وميزان علاقه وپايبندي زن وشوهررانسبت بهم بيشترمي کند. اصولاً مشاورين خانواده سالهاي اول زندگي مشترک راتوصيه به بچه دارشدن مي کنند. منطقي ومنصفانه به موضوع نگاه کرده وسعي نکنيدبا بهانه تراشي وتوجيهات بي اساس خودراازواقعيت زندگي دوربيندازيد. حس مادرشدن ازآرزوهاي هرزن شوهرداراست وبهتراست دراين زمينه به آثاروبرکات آن درزندگي شخصي واجتماعي تان توجه کنيد. البته شما ازوضعيت خودتان زيادنگفته که سال چندم ازدواج بوده وآيا براي فرزنداول يا دوم مي خواهيداقدام کنيد.

چگونه خصایص زشت را از بین ببریم؟

دوست خوبم سلام البته شماازخصيصه تان چيزي نگفته که درچه موردي اشکال داريد. تا راه حل مناسب خدمت شما تقديم گردد. خودسازي و تزکيه نفس از مسائل مهمي است که با عزم و اراده‏اي استوار و تلاش و کوششي پيگير و مستمر انجام پذير است. در اين مسير دو کوشش به طور موازي و همزمان بايد انجام پذيرد: الف) جهاد علمي:در اين راستا انسان بايد آگاهي و معارف خويش را با مطالعات ديني در بعد عقايد، اخلاق، احکام و دستورات الهي افزون سازد، تا با بصيرت و شناخت و آگاهي در راه خداوند قدم نهد و در صراط مستقيم گام بردارد. چهبدون آن انسان دچار قشري‏گري، درويش‏مآبي و صوفي مسلکي خواهد شد.

چگونه عصبانیت خود را کنترل کنیم؟

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم وجود عصبانيت و غضب در حدّ اعتدال از نظر عقل و شرع لازم است(درصورت استفاده بجا ومناسب ومديريت شده )، اما عصبانيت در حدّ افراطي آن از صفات زشت اخلاقي شمرده مي‏شود که موجب ميشود نور عقل را بپوشاند شما با تلاش پي در پي و مداوم مي‌توانيم آنچه را که موجب عصبانيت شما ميشود را شناسايي نموده وبراي خودتان يادداشت کنيد با توجه به اينکه سن خودوجنسيت خود را بيان نکرده ايد ليکن به ياد داشته باشيد شايد بسياري از رفتارهاي خشونت‌آميز ويا عصبانيت مربوط به دوران رشد مي شود که اين مسئله با مراقبت و تدبير بيشتر ، با گذشت زمان حل مي‌شود و شايد پدر و مادر شما احتياج به راهنمايي دارن

راه کار مقابله با افکار شیطانی چیست؟

نکته يکم: سعي کنيد تاجايي که ممکن است در مکاني که تنها هستيد مطالعه نکنيد و در صورت امکان در کتابخانه مطالعه کنيد، تنهايي حتي اگر باعث گناه نشود، در زود خسته شدن هنگام مطالعه تاثير دارد. نکته دوم: اگر برايتان ممکن است با يکي از دوستان قرار بگذاريد در يک زمان مشخص درس ها را براي هم بيان کنيد و طرف مقابل بعد از شنيدن کامل و درست اشکالات طرف ديگرا را بيان کند، اين تکنيک در رفع خستگي موثر است ضمن اين که باعث تصحيح اشتباهات و تثبيت مطالب آموخته شده مي شود، البته بايد مراقب باشيد که گفتگوهاي درسي را مديريت کنيد تا باعث اتلاف وقت نشود.

راههای اعتماد به نفس فرزندان را بیان کنید؟

سلام وقت بخير 1- شب هر کاري داريد کنار بگذاريد و برايش قصه بگوييد. 2- اشتباهاتش را راحت ببخشيد. 3- خوبيهايش را بزرگ کنيد. 4- به حرفاهايش خوب گوش بدهيد. 5- بي دليل بغلش کنيد و ببوسيد. 6- مقايسه اش نکنيد. 7- اگه نکني واي بحالت را نگوييد. 8- گاهي اوقات به تماشاي کارتون هايي که دوست دارد بنشينيد . 9- به او نگوييد تو ديگر بزرگ شدي بچگي نکن . 10- اگر اشتباه کرديد راحت عذرخواهي کنيد. 11- با فرزندتان بازي کنيد. 12- در سفر تلفن کنيد و به او بگوييد دلتان تنگ شده. 13- القاي بينش: ميدانم از عهده ي انجام آن بر ميايي. 14- مهم: روابطتان را با همسرتان ترميم و تصحيح کنيد.

چرا ازدواج موقت؟

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم ازدواج موقّت يک ضرورت اجتناب ناپذير اجتماعى است ازدواج موقت چيست؟ چرا ازدواج موقت يک ضرورت اجتماعى است؟ مشکل جنسى جوانان فلسفه ازدواج موقت يک نکته مهم ديگر اما تکليف فرزندان «ازدواج موقت» ازدواج مسيار! نتيجه بحث در پيرامون «ازدواج موقت» ازدواج موقّت يک ضرورت اجتناب ناپذير اجتماعى است در اينجا بحثى درباره «متعه» و پاسخ بسيارى از ايرادهايى که از عدم توجه به فلسفه، و شرايط، و حدود و قيود آن ناشى مى شود، را بيان مى کنيم. اخيراً در پاره اى از نشريات يک بحث به اصطلاح علمى درباره «ازدواج موقت» تحت عنوان مسأله اى به نام «صيغه»!