کوچک نمایی
بزرگ نمایی
بستن
برگشت به عقب
پاسخگویی آنلاین

سؤالات اساسی قبل از ازدواج چیست؟

اول: چرا مي خواهي ازدواج کني؟ (چه انگيزه اي باعث مي شود شما بخواهيد ازدواج کنيد، آيا صرفا نياز هاي روحي رواني، عاطفي يا حتي جنسي است يا واقعا از عمق وجود نسبت به زندگي زناشويي و مشترک احساس رغبت مي کنيد، چقدر ملاک ها و معيار هاي شما درست و هميشگي است، کمي بيشتر فکر کنيد

دوم: چه کساني مشوق شما براي ازدواج هستند؟ (چقدر از صميم قلب و بدون در نظر گرفتن خانواده و يا اجتماع مايل به ازدواج هستيد و تا چه اندازه محيط زندگي شما سبب اين اتفاق شده است، مشوقان شما چه کساني هستند و تا چه اندازه محيط، نيازها و يا ديگران سبب گرمي رابطه شما شده اند)

رفتاربانوجوان لجباز چگونه است ؟

1 -کودکان و نوجوانان ناسازگار اغلب مشکلاتي را براي خود و اطرافيان ايجاد مي‌کنند. در حقيقت آنان نمي‌دانند که چگونه به اهداف خود دست يابند. افکار اشتباه کودکان و نوجوانان باعث بدرفتاري آنان مي‌شود.

اگر به‌جاي بدرفتاري متقابل با فرزندان به افکار نادرست‌اش توجه کنيم او اصلاح مي‌شود. .

با تشويق کودک يا نوجوان او احساس وابستگي مي‌کند و انگيزه بدرفتاري او از بين مي‌رود.

به‌جاي اهميت دادن به اشتباهات کودک رفتارهاي مثبت او را تشويق کنيد.

اراده خداوند متعال چگونه با کار های رمال ها جمع می شود ؟

سلام وقت شما بخير از بررسي آيات قرآن در زمينه سحر و جادو به اين حقيقت دست مي يابيم که بخشي از سحر حقيقت دارد؛ چنان که در داستان هاروت و ماروت در قرآن آمده (1) اما بخش گسترده اي از آن واقعيت ندارد . چيزي مانند چشم بندي است که در قوه خيال يا بينايي و ديد انسان ها تصرف نموده و از خطاي ديد و مانند آن بهره مي گيرند .

آیا زنی که مطلقه هست طلسم و سحر می شود ؟

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم سرنوشت انسان‌ها در دست خدا و در گرو عملشان است و در بيش تر اوقات اين عقيده که بخت کسي را بسته اند، اعتقادي عوامانه است. انسان‌ها به دلايل خاص و بعضاً نامعلوم، در طول زندگي خود دچار تحوّلاتي مي‌شوند که در عالم خلقت امري طبيعي و متداول به نظر مي‌رسد. بعضي داراي همسر خوب و زندگي مُرفَّع مي‌شوند و بعضي کاملاً بر عکس و بعضي بسيار دير ازدواج مي‌کنند و بعضي ديگر چنين موقعيتي را پيدا نخواهند کرد. همه اين موارد، داراي علل و عوامل خاص خود است. ما اگر بتوانيم علت حوادث و پيش آمد‌ها را شناسايي کنيم و آن ها را به خوبي در زندگي به کار گيريم، زندگي خوبي خواهيم داشت.

آیا چیزی بنام سر کتاب باز کردن صحت علمی یا شرعی دارد؟

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم پرسشگر محترم با سلام و تشکر آنچه که امروزه در جامعه ما تحت عنوان هاي مختلفي از قبيل سر کتاب باز کردن ، طالع بيني ، ستاره بيني ، فالگيري ،بخت بيني يا بخت را بستن و يا باز کردن رواج دارد ، در قريب به اتفاق موارد مشتي خرافات و اراجيفِ شياداني بيسواد است که از علوم باطني هيچ سر در نمي‌آورند . تنها به فکر رسيدن به مطامع خود هستند . تهديدات و اخطارهاي آنان و نسخه هايي که مي پيچند، ذره اي ارزش و اهميت ندارد. رفتن پيش آنان هم طبق نظر برخي مراجع حرام است . مدعيان اين عرصه ، معمولا دروغ گوياني خطرناک يا افرادي روان پريش هستند .

ایا طلسم کردن حقیقت دارد ؟

سلام وقت شما بخير سرنوشت انسان‌ها در دست خدا و در گرو عملشان است و در بيش تر اوقات اين عقيده که بخت کسي را بسته اند، اعتقادي عوامانه است. انسان‌ها به دلايل خاص و بعضاً نامعلوم، در طول زندگي خود دچار تحوّلاتي مي‌شوند که در عالم خلقت امري طبيعي و متداول به نظر مي‌رسد. بعضي داراي همسر خوب و زندگي مُرفَّع مي‌شوند و بعضي کاملاً بر عکس و بعضي بسيار دير ازدواج مي‌کنند و بعضي ديگر چنين موقعيتي را پيدا نخواهند کرد. همه اين موارد، داراي علل و عوامل خاص خود است. ما اگر بتوانيم علت حوادث و پيش آمد‌ها را شناسايي کنيم و آن ها را به خوبي در زندگي به کار گيريم، زندگي خوبي خواهيم داشت.

سحر و جادو و بستن بخت پسر صحیح است یا خیر؟

سلام وقت شما بخير براي ما معلوم نشد دوست شما چرا پسر است؟ براي خواستگاري چه کسي مي خواهد برود،شما يا شخص ديگر؟ در اسلام دوستي و ارتباط با نامحرم حرام و گناه است. چه بسا همين گناه در زندگي مانع و مشکل ايجاد کند. اگر مي خواهد خواستگاري تان بيايد و نمي آيد ، شايد شما را سر کار گذاشته و اصلاً قصد ازدواج با شما را ندارد و شما را به بازي گرفته! اگر هم خواستگاري ديگري، مي خواهد برود ، ربطي به شما ندارد که چرا يک آقاي نامحرم به خواستگاري مي رود يا نمي رود.

ایا بستن بخت و طلسم کردن حقیقت دارد ؟

سلام وقت شما بخير با توجه به عواملي که سن ازدواج را افزايش داده و موانعي که بر سر راه ازدواج براي جوانان وجود دارد، نبايد عدم توفيق در ازدواج موجب نگراني و اضطراب شديد و باعث پيدايش مشکلات روحي و رواني گردد؛ يا آن را به سحر و جادو و طلسم و مانند آن نسبت دهيد. زيرا نداشتن خواستگار يکي از مشکلات رايج در ميان دختران امروزي است. اين مشکل بسيار فراگير شده و اختصاصي به شما ندارد. چرا که همه ما در اطراف خود شاهد دخترهاي بسيار شايسته‌اي هستيم که به هر دليلي حتى يک خواستگار نداشته‌اند. پس لازم است به نکات زير توجه کنيد . 1. همواره به خود گوشزد نماييد که هنوز فرصت براي ازدواج موفق را خواهم داشت.

چگونه می توانم سرد مزاجی خود را از بین ببرم (رابطه جنسی)خصوصا اینکه همسرم بسیار گرم مزاج و میل شدید به رابطه جنسی دارد؟

پرسشگر گرامي با سلام و سپاس در پاسخ به سؤال شما مطالبي را در قالب نکات زير تقديم مي داريم: 1. ما نمي دانيم که علت واقعي ناتواني جنسي و سردمزاجي شما و اينکه چرا نيروي جنسي خود را از دست داده ايد، چيست؟ و شما هم در مکاتبه خود به آن اشاره نکرده ايد، شايد خودتان نيز به علت اصلي آن پي نبرده ايد؛ اما به هر حال، اگر به متخصص مراجعه نموده ايد، حتماً حدس هايي در اين مورد وجود دارد. اين را بدان جهت گفتيم که قدم اول در درمان بيماري ها و اختلالات جسمي و روحي، شناخت صحيح آن ها و تشخيص درست بر اساس علائم و نشانه هاست.

آیا می توانم بدون اجازه همسر صیغه ای انجام بدهم یا خیر؟

پرسشگر گرامي با سلام و سپاس در مورد اينکه آيا مي توانيد بدون اطلاع همسرتان، همسر صيغه اي بگيريد يا نه؟ اگر منظورتان جواز شرعي اين کار است، اين کار اشکال شرعي ندارد. اما بايد دنبال اين باشيد که بفهميد چرا همسرتان دچار ناتواني جنسي است و شما را نمي تواند ارضا کند؟ مناسب بود که در مورد ناتواني جنسي همسرتان بيش تر توضيح مي داديد که دقيقا منظورتان از ناتواني ايشان چيست؟ آيا از نزديکي ترس دارد يا اينکه اصلا هيچ ميل جنسي ندارد يا .... در هر صورت بايد معلوم شود که منظور شما چيست و دقيقا چه اتفاقي مي افتد؟ مي توانيد در مکاتبه بعدي توضيح بدهيد.

جدول زمان بندی حضور کارشناسان

 

ارسال سوال

پربازدیدترین ها