جدول زمان بندی

ارسال سوال

ورود کاربر

کوچک نمایی
بزرگ نمایی
بستن
برگشت به عقب
پاسخگویی آنلاین

با پسری دوست شدم به من پیشنهاد صیغه داده چه کنم؟

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم به اين سوال شما يک پاسخ مختصر وجود دارد و يک پاسخ مفصل: پاسخ مختصر در خود سوال شما وجود دارد اولا گفته ايد ارتباط و دوستي شما ديوانه وار است.رفتاري که از سر ديوانه واري باشد بسيار عاقبت بدي دارد. انسان عاقل براي آينده خود و يک عمر خود ديوانه وار تصميم نمي گيرد. دوم گفته ايد که اين پسر اخلاق خوبي ندارد.

برای بچه دار شدن مردد هستم چه کنم؟

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم بچه هم بخشي اززندگي محسوب شده وميزان علاقه وپايبندي زن وشوهررانسبت بهم بيشترمي کند. اصولاً مشاورين خانواده سالهاي اول زندگي مشترک راتوصيه به بچه دارشدن مي کنند. منطقي ومنصفانه به موضوع نگاه کرده وسعي نکنيدبا بهانه تراشي وتوجيهات بي اساس خودراازواقعيت زندگي دوربيندازيد. حس مادرشدن ازآرزوهاي هرزن شوهرداراست وبهتراست دراين زمينه به آثاروبرکات آن درزندگي شخصي واجتماعي تان توجه کنيد. البته شما ازوضعيت خودتان زيادنگفته که سال چندم ازدواج بوده وآيا براي فرزنداول يا دوم مي خواهيداقدام کنيد.

چگونه خصایص زشت را از بین ببریم؟

دوست خوبم سلام البته شماازخصيصه تان چيزي نگفته که درچه موردي اشکال داريد. تا راه حل مناسب خدمت شما تقديم گردد. خودسازي و تزکيه نفس از مسائل مهمي است که با عزم و اراده‏اي استوار و تلاش و کوششي پيگير و مستمر انجام پذير است. در اين مسير دو کوشش به طور موازي و همزمان بايد انجام پذيرد: الف) جهاد علمي:در اين راستا انسان بايد آگاهي و معارف خويش را با مطالعات ديني در بعد عقايد، اخلاق، احکام و دستورات الهي افزون سازد، تا با بصيرت و شناخت و آگاهي در راه خداوند قدم نهد و در صراط مستقيم گام بردارد. چهبدون آن انسان دچار قشري‏گري، درويش‏مآبي و صوفي مسلکي خواهد شد.

چگونه عصبانیت خود را کنترل کنیم؟

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم وجود عصبانيت و غضب در حدّ اعتدال از نظر عقل و شرع لازم است(درصورت استفاده بجا ومناسب ومديريت شده )، اما عصبانيت در حدّ افراطي آن از صفات زشت اخلاقي شمرده مي‏شود که موجب ميشود نور عقل را بپوشاند شما با تلاش پي در پي و مداوم مي‌توانيم آنچه را که موجب عصبانيت شما ميشود را شناسايي نموده وبراي خودتان يادداشت کنيد با توجه به اينکه سن خودوجنسيت خود را بيان نکرده ايد ليکن به ياد داشته باشيد شايد بسياري از رفتارهاي خشونت‌آميز ويا عصبانيت مربوط به دوران رشد مي شود که اين مسئله با مراقبت و تدبير بيشتر ، با گذشت زمان حل مي‌شود و شايد پدر و مادر شما احتياج به راهنمايي دارن

راه کار مقابله با افکار شیطانی چیست؟

نکته يکم: سعي کنيد تاجايي که ممکن است در مکاني که تنها هستيد مطالعه نکنيد و در صورت امکان در کتابخانه مطالعه کنيد، تنهايي حتي اگر باعث گناه نشود، در زود خسته شدن هنگام مطالعه تاثير دارد. نکته دوم: اگر برايتان ممکن است با يکي از دوستان قرار بگذاريد در يک زمان مشخص درس ها را براي هم بيان کنيد و طرف مقابل بعد از شنيدن کامل و درست اشکالات طرف ديگرا را بيان کند، اين تکنيک در رفع خستگي موثر است ضمن اين که باعث تصحيح اشتباهات و تثبيت مطالب آموخته شده مي شود، البته بايد مراقب باشيد که گفتگوهاي درسي را مديريت کنيد تا باعث اتلاف وقت نشود.

راههای اعتماد به نفس فرزندان را بیان کنید؟

سلام وقت بخير 1- شب هر کاري داريد کنار بگذاريد و برايش قصه بگوييد. 2- اشتباهاتش را راحت ببخشيد. 3- خوبيهايش را بزرگ کنيد. 4- به حرفاهايش خوب گوش بدهيد. 5- بي دليل بغلش کنيد و ببوسيد. 6- مقايسه اش نکنيد. 7- اگه نکني واي بحالت را نگوييد. 8- گاهي اوقات به تماشاي کارتون هايي که دوست دارد بنشينيد . 9- به او نگوييد تو ديگر بزرگ شدي بچگي نکن . 10- اگر اشتباه کرديد راحت عذرخواهي کنيد. 11- با فرزندتان بازي کنيد. 12- در سفر تلفن کنيد و به او بگوييد دلتان تنگ شده. 13- القاي بينش: ميدانم از عهده ي انجام آن بر ميايي. 14- مهم: روابطتان را با همسرتان ترميم و تصحيح کنيد.

چرا ازدواج موقت؟

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم ازدواج موقّت يک ضرورت اجتناب ناپذير اجتماعى است ازدواج موقت چيست؟ چرا ازدواج موقت يک ضرورت اجتماعى است؟ مشکل جنسى جوانان فلسفه ازدواج موقت يک نکته مهم ديگر اما تکليف فرزندان «ازدواج موقت» ازدواج مسيار! نتيجه بحث در پيرامون «ازدواج موقت» ازدواج موقّت يک ضرورت اجتناب ناپذير اجتماعى است در اينجا بحثى درباره «متعه» و پاسخ بسيارى از ايرادهايى که از عدم توجه به فلسفه، و شرايط، و حدود و قيود آن ناشى مى شود، را بيان مى کنيم. اخيراً در پاره اى از نشريات يک بحث به اصطلاح علمى درباره «ازدواج موقت» تحت عنوان مسأله اى به نام «صيغه»!

آیا امام رضا در مورد فرزندان سخنی بیان کرده است؟

سلام وقت بخير فرزند دوستي امام رضا عليه السلام نکت? زيبايي است که در بيان يکي از ياران حضرت آمده است. [1] با درنگ در اين روايت، از حضرت چند نکته تقديم مي شود: 1. عقيقه براي پسر و دختر، نام گذاري، تراشيدن موهاي سر نوزاد در روز هفتم و معادل وزن موها، طلا يا نقره صدقه دادن لازم است و ختن? پسربچه ها واجب است. [2] 2. افرادي که توانايي لازم را دارند، بايد بر زن و فرزند خود توسعه و گشايش دهند. [3] 3. فرزندت را نزن و براي ادب کردنش از او قهر کن؛ ولي مواظب باش قهرت طول نکشد و هرچه زودتر آشتي کن. [4] 4.

عرفانهای نوظهور از چه راههایی در جوانان نفوذ کرده اند؟

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم بايد گفت که معنويت‏هاي جديد از چند طريق با مخاطبان خود ارتباط گرفته و پيام خود را منتقل مي‏کنند. 1. روش اول، فعاليت در فضاي مجازي است. امروزه بسياري از مکاتب معنويت‏گرا در اينترنت، داراي پايگاه‏هاي مستقل‏اند. بسياري از معنويت‏هاي جديد در قالب سايت و وبلاگ‏ به ترويج تعليمات خود مي‏پردازند و عضوگيري و ثبت‏نام دارند. امروزه بيش از 30 پايگاه الکترونيک به تبليغ و ترويج يوگا و بيش از اين تعداد دربار? عرفان حلقه و 80 سايت و وبلاگ به توصيف قانون جذب در فضاي سايبر مشغول‏اند. 2. راه دوم انتشار آثار مکتوب از قبيل کتاب، مجله، نشريه و روزنامه است.

آموزه هاي عرفان هاي نوظهور را بيان کنيد

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم لازم به تذکر است که پاره اي از عرفان هاي مطرح طبيعت گرا (مانند تائوئيسم و شمنيسم)، پاره اي ديگر انسان محور (مثل هندوسيم و بوديسم ـ که دومي اصولاً الحادي محسوب مي شود) و پاره اي هم خداگرا محسوب مي شوند، مثل عرفان‌هاي اسلامي و مسيحي و يهودي. با عنايت به وسعت بحث و محدوديت موقعيت، به اختصار به برخي از ويژگي‌هاي و آموزه‌هاي عرفان هاي کاذب اشاره ميشود: 1 ـ در معنويت هاي نوگرا، به جاي آنکه انسان به خضوع در برابر خداوند بي همتا فراخوانده شود به کرنش در برابر موجودات ضعيف و محدود دعوت مي شود.