کوچک نمایی
بزرگ نمایی
بستن
برگشت به عقب
پاسخگویی آنلاین

ایا تمام گناهان در شب قدر بخشیده میشود؟

 آیا اینکه می گویند هر کس در شب قدر بیدار بماند و دعای جوشن کبیر بخواند یا در عرفه دعای عرفه بخواند و حالتی به او دست دهد، همه گناهان او پاک می شود، صحت دارد؟

آیا انسان ها در عالم ذر دارای اراده و اختیار بوده اند ؟

سلام وقت شما بخير
ازآيه172 سوره اعراف :« واذ اخذ ربک....الست بربکم قالوا بلي شهدنا» : هنگامي که خداوند پرسش کرد «آيا من پروردگارشما نيستم؟» همگان درجواب« گفتند: بلي شهادت مي دهيم» ؛
جداي ازاختلاف نظرهايي که پيرامون عالم ذر موجود است در پاسخ سوال شمابنا بر نظر مرحوم علامه طباطبائي و بعضي ازانظارديگر معاصر مي توان چنين گفت:

آیا گناه شرک به خداوند متعال با توبه قابل بخشش است؟

باعرض سلام و تشکر از سوال خوب شما
خداوند در قرآن در دو مورد يادآور مي شود که گناه شرک قابل بخشش نيست: إنّ الله لا يغفر أن يشرک به و يغفر ما دون ذلک لمن يشاء؛ خداوند شرک را نمي بخشد و پايين تر از آن را براي هر کس که بخواهد مي آمرزد .

چرا در حرم امام رضا این همه اسراف وجود دارد؟

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم
پاسخ سوال اول:
به اين پرسش مي توان از ديدگاه هاي مختلف پاسخ گفت:
1.از نظر عقل انسانها به هر چه ارزش بيشتري قائل باشند، آن را زيباتر و جليل تر و ... مي سازند. و شايد همين علت است که سعي مي کنند ،حرمها و زيارتگاه هاي خود راکه از اهميت بيشتري برخوردارند، با بيشترين امکانات مي سازند و تزيين مي کنند.

زندگی در قرآن به چه معنا می باشد؟

سوال کننده روشن نکرده است که مقصودش زندگي همه مخلوقات است و يا خصوص انسان ؟ و زندگي دنيا مورد نظر مي باشد يا زندگي آخرت و يا هردو ؟ چنانچه مقصود زندگي دنيا باشد ، بايد گفت : قرآن زندگي دنيا را گاهي به تنهايي با زندگي آخرت مقايسه مي کند و مي فرمايد :

می خواستم توضیحات کاملی در مورد اولی الامر در قرآن بفرمایید

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم
در اين مقاله، از دو اصطلاح کليدي در گفتمان امامت، بحث مي کنيم: يکي «ولي کيست؟» ديگري «اولوا الامر چه کساني اند؟» فهم درست اين دو اصطلاح، مي تواند انديشه ي امامت را در ذهن ها استوار سازد و بسياري از ابهام ها را برطرف نمايد.

ادله قائلین به رؤیت خداوند به چشم ظاهری

سلام وقت شما بخير
کساني که معتقد به رويت خداوند با ديدگان هستند، به چند دليل از آيات و روايات تمسک کرده اند:
دليل اول: خداوند متعال مى فرمايد: «وُجُوهٌ يَوْمَئِذ ناضِرَهٌ * اِلى رَبِّها ناظِرَهٌ * وَ وُجُوهٌ يَوْمَئِذ باسِرَهٌ * تَظُنُّ اَنْ يُفْعَلَ بِها فاقِرَهٌ»؛(1) (آن روز رخسار طايفه اى از شادى برافروخته و نورانى است و به چشم قلب جمال حق را مشاهده مى کنند. و رخسار گروهى ديگر عبوس و غمگين است که مى دانند حادثه ناگوارى در پيش است که پشت آن ها را مى شکند).
مي گويند: اين آيهدلالت بر رويت خداوند در روز قيامتدارد.

چگونه با مسیحیت بحث کنیم؟

باسلام خدمت شما پرسشگر محترم
مسائل و معيارهاي متعددي در بحث با ساير اديان لازم است که مدافع اسلام و شيعه رعايت کند و نسبت به آنها شماخت داشته باشد و بخشي از اين اگاهي از طريق تجربه و داشتن استاد فراهم مي ايد، لذا از تصور اينکه ورود به چنين مباحثي سهل و آسان است جدا بايد خودداري کنيد.
اما يکي از فاکتورهاي اساسي و به عبارتي اولين شرط براي ورود به چنين مباحثي تسلط کامل به مباني اسلامي و اعتقادات مسيحيت است، لذا در اين باره بايد اطلاعات کامل و جامعي بدست آوريد و بدون فراهم آوردن اطلاعات کافي در مورد اسلام و مسيحيت راه به جايي نمي بريد و ميزان موفقيت شما ضعيف خواهد بود.

جدول زمان بندی حضور کارشناسان

 

ارسال سوال

پربازدیدترین ها